SportsValmiera

Sportisks saturs

Saules paneļi ir viena no populārākajām dabas enerģijas uzkrāšanas sistēmām. Viena no iespējām ir saules paneļi, kas uzstādīti uz mājas jumta vai zemes pagalmā. Saules paneļu uzkrāto enerģiju var izmantot saimniecībā. Saražotās elektrības daudzums ir atkarīgs no uzstādīto paneļu skaita un izmēra, kam būtu jābūt ekvivalentam ar vidējo gada elektroenerģijas patēriņu. Sadales Tīkla pieslēgums ir vajadzīgs jebkuram īpašumam, kurā ir plānots lietot saules enerģiju. Lai tiktu uzkrāta elektroenerģija, nav nepieciešami konstanti saulaini laikapstākļi, kas nozīmē to, ka enerģija tiek uzkrāta visa gada garumā, arī ēnainā laikā. Lai saprastu vai šāda veida enerģijas ieguve šeit ir piemērota, iespējams izmantot aprēķina kalkulatoru.

VAI IESPĒJAMS UZSTĀDĪT VAIRĀK PANEĻU KĀ NEPIECIEŠAMS?

Ņemot vērā to, ka saules paneļu uzstādīšana ir salīdzinoši dārga, daudzi izvēlas iespēju izmantot banku finansēšanas piedāvājumu. Pirms lēmuma pieņemšanas, ir iespējams veikt aprēķinus par aptuvenajām izmaksām. Paneļu uzstādīšana nav ilgs process, nedaudz ilgāku laiku var prasīt dokumentu kārtošana, bet, interesentiem ir jārēķinās ar dažiem kritērijiem – vidējo gada patēriņu, vietu, kur paneļus uzstādīs un nepieciešamais skaits. Daudziem šķiet, ka saražot vairāk elektroenerģijas, nekā tiek patērēts, ir labs risinājums, taču tā gluži nav. Uzreiz no sava tīkla elektroenerģiju ir izdevīgi izmantot vasarās un pa dienu, savukārt pārējā elektroenerģija tiek izmantota no kopējā tīkla. Pašlaik, provizoriski aprēķini liecina, ka šāda veida investīcija atmaksājas 10 gadu laikā, savukārt vidējā cena, atkarībā no paneļu skaita un uzstādīšanas vietas ir 6 -10 tūkstoši eiro.

CIK ILGI UZSTĀDA SAULES PANEĻUS?

Patēriņa analīze ir viens no svarīgākajiem punktiem priekšdarbu veikšanai, jo balstoties uz to, tiek noteikts, cik daudz paneļu nepieciešams uzstādīt. Dažāda veida sagatavošanās darbi, dokumentu kārtošana un tamlīdzīgi procesi, aizņem lielāko daļu laika, savukārt pašu paneļu uzstādīšanā paiet viena vai divas dienas. Lai paneļu uzstādīšana būtu likumīga, nepieciešams apstiprinājums no būvvaldes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *