SportsValmiera

Sportisks saturs

Acu ārsts ir un paliks viens no profesionāļiem, kas jau būtu jāapmeklē reizi gadā. Mazuļiem, kā piemēram, acu ārsts jau ir nepieciešams un pat dažās skolās ārsts var arī atbraukt uz pašu mācību iestādi. Mēs, bez šaubām, gribam, lai mūsu acis izmeklētu profesionālis, kas varēs pamanīt pat vismazāko problēmu. Ikgadēja redzes pārbaude šeit ļauj atrast novirzes pašā sākumā, tādā veidā jau var izvairīties no dažādām veselības novirzēm. Kā labāk sameklēt speciālistu, kā arī uz ko tad vērst savu uzmanību, centīsimies uzzināt tālāk rakstā.

Tieši ar ko atšķiras redzes ārstu specialitātes?

Būs vajadzīga acu pārbaude un arī nepieciešams acu ārsts, taču kāds tieši būs īstais? Šodien klīnikā visbiežāk varētu sastapt vārdu oftalmologs vai optometrists, taču vai jau šis jau ir tas pats? Šie speciālisti īsteno redzes pārbaudi, kā arī tiem ir ārstējošās personas kvalifikācijas sertifikāts, tajā pat brīdī atšķirības arī ir. Optometrists pārbauda galvenās acu funkcijas, viņš var noteikt tuvredzību, tālredzību, acu sadarbību, bet, ja tiek konstatēta jebkāda novirze, kur jau ir vajadzīga ārstēšana, tad klients tiek nosūtīts jau pie acu ārsta. Tieši oftalmologs acu ārsts ir tas cilvēks, kas veic padziļinātu izmeklēšanu un vēl profilaksi. Bieži vien šis ārsts tiek saukts arī par okulistu. Ja klientam jau ir obligāta ārstēšana, attiecīgi kvalifikācijai ārsts veic medicīnisku vai jau ķirurgiska rakstura ārstēšanu. Bet, optiķis ir tas cilvēks, kurš taisa koriģējošās brilles jau pēc redzes ārsta receptes. Protams, šodien jau ir izplatīta profesija optometrists, kas veic arī optiķa funkcijas, kas tad var īstenot parastu redzes pārbaudi, kā arī izgatavot koriģējošās brilles.

Acu ārsts – uz ko skatīties, tajā brīdī, kad meklējat?

Tad, kad būs vajadzīgs acu ārsts, pats pirmais, kas ir jāizprot – nepieciešama ārstēšana vai vienkārša acu pārbaude. Tādējādi arī sapratīsiet, kāds tieši okulists būs nepieciešams – oftalmologs vai arī optometrists. Ja optometrists pārbaudīs redzi, bet jau oftalmologs acu ārsts veiks ārstēšanu. Ja var sajust, ka koriģējošās brilles palikušas diezgan vājas, varētu būt, ka Jums pat pietiks ar optiķi – optometristu, kurš varēs pārbaudīt Jums redzi, kā arī uzreiz izgatavot brilles. Jebkurā izkārtojumā, kā oftalmologs, gan optometrists jau ir mediciniskā persona, kas nozīme, ka viņiem ir jābūt kvalifikācijas sertifikātiem, kurus var pārbaudīt. Nākamais būtu iegūt rekomendācijas jau par ārstu. Bez šaubām, vienmēr būs ērti, ja var attālināti pieteikties uz vizīti un mājas lapā uzreiz redzēt cenu šim pakalpojumam. Acu redze ir un būs svarīga lieta, tādēļ tā būtu jāuztic tikai kvalificētam speciālistam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *