SportsValmiera

Sportisks saturs

Mūsdienās iespējami dažādi redzes korekcijas līdzekļi un procedūras, kas palīdz ik vienam, ar redzes problēmām sekmīgi šo šķērsli dienu no dienas pārvarēt. Līdzās parastajām brillēm un acu lāzeroperācijai, kas no redzes traucējumiem var atbrīvot uz visiem laikiem, tiesa gan ir salīdzinoši dārga, ir vēl kāda opcija – lēcas. Iedala vairākus lēcu veidus, lai tās būtu atbilstošas lielākajai daļai optisko īpatnību un cilvēki, pat ar salīdzinoši ļoti sliktu redzi, varētu lietot kontaktlēcas, nevis ikdienā lietot tikai brilles. Kontaktlēcas ir praktisks risinājums tiem, kuri vēlas aizmirst par savām redzes problēmām ikdienā un redzes korekcijas līdzekļus lietot regulāri, taču bez riska pazaudēt, saplēst vai aizmirst. Pirms kontaktlēcu iegādes e-veikalos vai parastā briļļu preču salonā, šeit ir būtiska acu ārsta vai optometrista konsultācija, lai noteiktu atbilstošāko redzes uzlabošanas veidu un tā stiprumu.

KĀDAS IR KONTAKTLĒCU ATŠĶIRĪBAS?

Internetā ir pieejami daudz un dažādi optikas preču veikali, kas piedāvā iegādāties dažāda veida kontaktlēcas, kas piemērotas dažādām redzes problēmām. Lēcas ir iespējams izvēlēties gan no dažādiem ražotājiem, gan vadoties pēc cenas, gan pēc redzes problēmām. Veikalos lēcas var atrast sakārtotas pēc vairākām pozīcijām, taču, visbiežāk tas būs valkāšanas un lietošanas ilgums un problēma, ko konkrētā lēca koriģētu. Lēcas tiek iedalītas vienas dienas lēcās, divu nedēļu lēcās, mēneša lēcās, trīs mēnešu un pusgada lēcās. Arī tie, kas sirgst ar astigmātismu un tie, kuriem ir nepieciešamas multifokālas lēcas, jo redze nav gana laba gan skatoties tuvumā, gan tālumā, var atrast un iegādāties sev piemērotas kontaktlēcas. Ir iespējams iegādāties lēcas bez optiskām dioptrijām, kas var kalpot arī kā dekoratīvs elements.

VAI LĒCAS IR LĒTĀKAS PAR BRILLĒM?

Protams, ka daudz nosaka arī optikas preču cena. Kontaktlēcas cenas var var būt atšķirīga dažādos salonos, taču cenu atšķirība nebūs pārāk ievērojama. Kā piemēram, 1 dienas acu kontaktlēcu cena svārstās ap 25-30 eiro, un iepakojumā atradīsiet trīsdesmit lēcas, katrai dienai savu komplektu. Kontaktlēcas, ko iespējams izmantot 2 nedēļas pa dienu, maksā ap 20 eiro un komplektā ietilpst vairākas lēcas, kas nozīmē to, ka šāda tipa lēcas ir nedaudz izdevīgākas par lēcām viendienītēm. Kontaktlēcas, kas paredzētas atsevišķām redzes problēmām, ir iespējams lietot gan nepārtraukti visu diennakti, gan tikai pa dienu. Toriskās lēcas iesaka lietot pēc speciāla režīma. Ja nepieciešamas toriskās lēcas, joprojām iesakām pirms tam konsultēties ar savu ārstu vai optometristu, lai piemeklētu sev vispiemērotākās lēcas. Savukārt, tie, kuriem redzes korekcija ir akūti nepieciešama gan lai redzētu tuvumā, gan tālumā, lielisks risinājums būs multifokālās lēcas, ko var iegādāties par aptuveni 30 eur.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *