SportsValmiera

Sportisks saturs

Vai spējam iedomāties pasauli bez kafijas? Ir īpaša profesija, kas specializējas kafijas gatavošanā – barista. Kafija palīdz dienas gaitas uzsākt mundri un spirgti, dodot enerģijas lādiņu, ko veicina sastāvā esošais kofeīns. Ir ļoti daudz kafijas šķirņu, bet tikai dažas no tām ir lietojamas ikdienā, turklāt, kafija nav tikai tas karstais dzēriens, kura smaržu atpazīsim jebkur, jo kafija mēdz būt pamatā pat dažādiem alkoholiskiem kokteiļiem un citiem dzērieniem. Dažādie kafijas pagatavošanas piederumu nosaukumu liecina par to, cik atšķirīgas mēdz būt kafijas gatavošanas tradīcijas visā pasaulē. Mūsdienās malta kafija tiek gatavota, galvenokārt, divējādi – ar apliešanas metodi vai kafijas automātā. Mūsdienās būs grūti atrast mājokli, kurā ikdienas lietošanā nebūtu vismaz viena veida kafijas pagatavošanas ierīce.

VAI KAFIJU VISUR PASAULĒ GATAVO IDENTISKI?

Mūsdienās, veikalu plaukti var lepoties ar visplašāko kafijas pagatavošanas palīglīdzekļu klāstu – gan speciālos biķerīšus turku kafijai, populāro franču presi, kas ir lielisks palīgs kafijas gatavošanai vairākiem cilvēkiem, mokas kanniņu, kuru izmanto itāļi, un, protams, dažāda veida kafijas automātus, kas palīdzēs baudīt ne tikai ņipru espresso, bet arī maigu latti un citus kafijas dzērienus. Lielā daļā mūsdienīgo kafijas automātu, kafijas pupiņas tiek maltas automātiski, tieši pirms dzēriena gatavošanas. Populāri joprojām ir arī kapsulu kafijas automāti, kas ir klusi un neaizņem daudz vietas turklāt, kafijas kapsulu klāsts ar dažāda veida kafijas dzērieniem, veikalu plauktos tikai aug. Protams, nevajag aizmirst klasiskās vērtības – kafijas automātus ar filtru un espresso pagatavošanas mašīnas, kuras izvēlas klasisku vērtību cienītāji.

KO DARĪT, KAD NO IERINDAS IZIET KAFIJAS AUTOMĀTS?

Ja kafiju dzerat ikdienā, tad iekārtas iegāde noteikti nav izdevums, bet gan veiksmīgs ieguldījums. Lai arī kafijas automāti nav tā lētākā prece, tehnika mēdz iziet no ierindas, kas ir nepatīkami, bet pieļaujami, turklāt, mūsdienās ir pieejams kafijas automātu remonts un apkopes serviss, kas šo problēmu padara mazāk sāpīgu, jo, mēdz būt situācijas, kad jaunas rezerves daļas iegāde izmaksā vairāk par pašu iekārtu, tādēļ, izdevīgāk ir to salabot. Nedrīkst nepieminēt arī kafijas automātu nomas pakalpojumu, ko noteikti novērtēs tie, kuriem nākas saskarties ar pasākumu organizēšanu un apkalpošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *